Σάββατο 1 Οκτωβρίου 2016

Τα αποτελέσματα της 1-ης αγωνιστικής Α΄Ερασιτεχνικής κατηγορίας Ε.Π.Σ.Δράμας – Ακρίτας Κ.Νευροκοπίου – Α.Ε.Καλαμπακίου 2 – 0

-Την ήττα γνώρισε η ομάδα της Α.Ε.Καλαμπακίου σήμερα το απόγευμα στην 1-η αγωνιστική και στο εκτός έδρας παιχνίδι στο Νευροκόπι με την ομάδα του Ακρίτα. Ηττήθηκε με σκόρ 2 – 0 ενώ έπαιζε με 10 παίκτες μετά την αποβολή του Σερέτη.

-Δείτε παρακάτω όλα τα αποτελέσματα και την βαθμολογία που διαμορφώθηκε μετά τα τελικά αποτελέσματα της 1-ης αγωνιστικής καθώς και το πρόγραμμα της επόμενης 2-ης αγωνιστικής.

Μ.ΑΛΕΞΑΔΡΟΣ  ΑΓ.ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

-Με έγγραφο που έστειλε χθες το βράδυ, στα γραφεία της ΕΠΣΔ, η διοίκηση του Ατρομητου Περιθωρίου ενημερωσε οτι αδυνατεί να αγωνιστεί στο ματς με τον Ορφέα Χωριστής, ο οποίος κερδίζει το παιχνίδι με σκορ 0-3.

-Δείτε παρακάτω την περιγραφή από την σελίδα της AEK kalampakiou στο Face Book

-Δυστυχώς η ομάδα μας έχασε 2-0 στο Νευροκόπι από την τοπική ομάδα, μεγάλο βαθμό στο αποτέλεσμα έπαιξε η κόκκινη κάρτα στο 4 μόλις λεπτό για τον ποδοσφαιριστή μας Σερετη (που σύμφωνα με τους νέους κανονισμούς ο τελευταίος παίκτης άμα εχει κίνηση πάει στην μπάλα και κάνει φάουλ ειναι κίτρινη).... αλλα και η αναγκαστική αλλαγή στο 15 του άλλου στόπερ μας του Αραμπατζή ο οποίος δέχτηκε δολοφονικό τάκλιν από αντίπαλο( ούτε κίτρινη υπέδειξε ο διαιτητής) και αποχώρησε από το παιχνίδι...κατά τα άλλα τα παιδιά με δέκα το πάλεψαν είχαν τρείς κλασικές ευκαιρίες κι ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο η ομάδα μας δεν είχε την απαραίτητη συγκέντρωση, λίγο ο εκνευρισμός λίγο η κούραση επηρέασαν και έτσι δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το μάτς…συγχαρητήρια στο Νευροκόπι, ψηλά το κεφάλι και καλή επιτυχία στο επόμενο παιχνίδι για την ομάδα μας… επόμενο παιχνίδι στο Καλαμπάκι με το Φωτολίβος… κατα τα άλλα τα παιδια με δέκα το πάλεψαν είχαν τρεις κλασικές ευκαιρίες κι ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο ,στο δεύτερο η ομάδα μας δεν είχε την απαραίτητη συγκέντρωση λίγο ο εκνευρισμός λίγο η κούραση επηρέασαν και έτσι δεν κατάφεραν να πάρουν κατι από το ματς..συγχαρητήρια στο Νευροκόπι, ψηλά το κεφάλι και καλή επιτυχία στα επόμενα παιχνίδια για την ομάδα μας...επόμενο παιχνίδι στο Καλαμπακι με το Φωτολιβος....δι, κατα τα άλλα τα παιδια με δέκα το πάλεψαν είχαν τρεις κλασικές ευκαιρίες κι ένα δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο ,στο δεύτερο η ομάδα μας δεν είχε την απαραίτητη συγκέντρωση λίγο ο εκνευρισμός λίγο η κούραση επηρέασαν και έτσι δεν κατάφεραν να πάρουν κατι από το ματς..συγχαρητήρια στο Νευροκόπι, ψηλά το κεφάλι και καλή επιτυχία στα επόμενα παιχνίδια για την ομάδα μας...επόμενο παιχνίδι στο Καλαμπακι με το Φωτολιβος....